Історія

Фестиваль писанок - це щорічна мистецька подія, яка є невід’ємною частиною святкування  Великодня у Львові. З 2011 року проект втілює громадська організація «Етновир» за підтримки Львівської міської ради та компанії «Дік-Арт». З 2013 року незмінним партнером Фестивалю писанок є Львівська свічкова мануфактура, яка на площі Музейній створила особливий мистецький простір  та завжди долучається до усіх ініціатив Фестивалю.

Фестиваль писанок став особливою традицією Львова у час Великодніх свят. Щороку ми відкриваємо просто неба  Галерею писанок , де презентуємо понад 50 півметрових та метрових авторських писанок. У різні роки до розмальовування писанок ми залучали митців, художників, учнів художніх шкіл, активні спільноти, небайдужі до истецтва та багато інших. Зокрема, свої писанки для нас намалювали: учні школи № 62 під керівництвом художника-реставратора Оксани Гірняк,  учні та викладачі Дитячої школи народних мистецтв (вул. Антоненка-Давидовича, 6), сім'я художників Іванки, Олександра та Теодора Войтовичів, художники Остап Лозинський, Уляна Нищук, Дана Якимчук, Дзвінка Загайська, Ольга Жулій, Зірка Савка, Азіза Карімова, Євгенія Рябчун, Оксаня Андрущенко, Наталя Черних-Трицятник, спільнота випускників Львівської бізнес-школи УКУ, неповносправна молодь Навчально-реабілітаційного центру «Джерело» під керівництвом Андрія Майовця, Студія образотворчого мистецтва «СОМ», гурт «КурбАси» під керівництвом художника Богдана Поліщука, спільнота «Nravo Kids». 

Поряд із Галереєю писанок працює Великодня арт-майстерня , у якій ми проводимо майстер-класи із створення традиційних писанок та свічок-писанок разом із партнером фестивалю, Львівською свічковою мануфактурою


Із 2012 року ми реалізовуємо благодійну ініціативу “Добра Справа”, у рамках якої збираємо кошти для тих, хто справді цього потребує. За 9 років, спільними зусиллями, нам вже вдалося зібрати понад 200 тис. грн. На ці кошти ми допомогли облаштувати будинок сімейного типу, придбати два апарати киснево-синглетної терапії для Міської дитячої клінічної лікарні (вул. Пилипа Орлика, 4), обладнати палату кардіологічного профілю та примальне відділення в І дитячому відділенні ЛОДКЛ ОХМАТДИТ, відремонтувати кардіопалату, ендоскопічну маніпуляційну та загальний санвузол у ЛОР відділенні ЛОДКЛ ОХМАТДИТ.

Також щороку у рамках Фестивалю писанок ми створюємо унікальні великі писанки-арт-об'єкти  та робимо особливі події, зокрема:

  • у 2011 році на центральній алеї проспекту Свободи ми встановили велику символічну писанку, яка ознаменувала початок Великодніх ярмаркових забав.


  • у 2012 році започаткували благодійну ініціативу “Добра Справа” — кожен може зробити!”, під час якого громадські організації Львова спільно з благодійниками створили платформу благодійності у місті та отримали можливість співпрацювати із соціальними організаціями. Також ми провели квест Львовом, у якому участь зміг взяти кожен охочий. Потрібно було лише відшукати великі писанки, які були розташовані по цілому місту.

  • у 2014 році учні та викладачі Дитячої школи народних мистецтв (вул. Антоненка-Давидовича, 6) створили справжній шедевр  - триметрову ткану писанку. Вона стала справжньою окрасою Галереї писанок, своєрідним поєднанням минулих традицій та сучасних ідей. 

  • у 2015 році до розписування півметрових писанок ми долучили переселенців з Криму, Донецької та Луганської областей. Митці зобразили на своїй писанці “Тюльпан Миру”. А вихованці Дитячих клубів усіх районів Львова спільно розписали писанку “Дитячий оберіг”. Цю писанку як символ єдності ми передали  у Маріуполь.

  • у 2016  році на площі Музейній ми встановили писанку – вказівник, показує напрямки та відстані до більшості музеїв Львова. 

  • у 2017 році у ТРЦ Victoria Gardens ми розмістили квіткову писанку, зроблену з живих квітів та моху, висота якої сягала понад 3 м.