У Львові стартував V Фестиваль писанок

 З 3 по 19 квітня на пл. Музейній (біля Домініканського собору) відкрили Галерею писанок, де презентовано понад півсотні півметрових авторських писанок. Родзинкою Галереї стала триметрова писанка із використанням елементів художнього ткацтва та дерев’яних елементів із писанковими символами.

До створення рекордної фестивальної писанки долучиться Львівська дитяча школа народних мистецтв під куруванням митця Лілеї Квасниці та відомий художник Уляна Нищук-Борисяк.

Поряд  із експозицією діятиме і Великодня арт-майстерня, де усі охочі, дорослі і діти, зможуть взяти  участь у майстер-класах із створення свічок-писанок, весняних пташок та інших Великодніх символів.

Щороку організатори Фестивалю Писанок долучають нових митців, як аматорів, так і майстрів своєї справи. Тож цьогоріч у Галереї писанок можна буде побачити великодні символи від Львівської бізнес школи УКУ, Навчально-реабілітаційного центру «Джерело», Студії образотворчого мистецтва «СОМ», Дитячих клубів Львова, перселенців із Криму, Донецької та Луганської областей, а також митців Іванки Войтович, Євгенії Рябчун-Кабарівської, Оксани Андрущенко, Наталії Черних-Трицятник та інших.

Також до розписування півметрових писанок долучились переселенці зі Сходу та Криму. Митці зобразили на своїй писанці «Тюльпан Миру». В основу писанки закладено зображення чорної квітки тюльпана, яка тягнеться до мирного неба. Червоний колір символізує пролиту кров за свободу і гідність кожного, хто прагне жити в єдиній країні – Україні. Золоті візерунки символізують сонце, зігрівають надією, що нарешті пітьма буде подолана.

Днями розпочали свою роботу і вихованці Дитячих клубів усіх районів м. Львова. Великодню красуню  фестиваль писанок передасть на Схід. Писанка поділена на 6 різнокольорових сегментів, в кожному з яких юні митці малюють національні обереги.

Фестиваль писанок запрошує львів’ян та гостей міста на Великодній Квест. У ТЦ «Роксолана» (пл. Соборна, 14) заховано 5 мистецьких писанок. Хто знайде всі писанки, зробить фото та покаже їх офіціанту «Petit Paris» отримайте смачненьку домашню пасочку.

У рамках Фестивалю Писанок відбудеться благодійна акція «Добра справа». Відтак, 10 грн. від вартості майстер-класу для однієї особи у Великодній арт-майстерні буде передано на благодійність. Цьогоріч організатори збиратимуть кошти на обладнання палати кардіологічного профілю в І дитячому відділенні ЛОДКЛ ОХМАТДИТ.

Організатор: компанія «ДікАрт».

DikArt DikArt