Фестиваль Писанок 2014

У Львові в рамках Фестивалю писанок презентували 3-метрову ткану писанку


Великдень – найочікуваніше християнське свято в році. Великдень – «Великий день» для єдності родини, це час, коли рідні та друзі ходять один до одного на гостини, збираються за урочистим столом, з добрими думками після тривалого посту розговляються великодніми стравами, діляться радістю та достатком.
У Львові, як ніде в іншому місті, намагаються дотримуватися, відроджувати та  берегти українські традиції. Щоб відчути справжню святкову атмосферу, зануритися у давні народні звичаї  Великдень, як і Різдво, варто проводити саме у Львові.
Уже традиційно у передвеликодній час у Львові відбувся Фестиваль Писанок, своєрідний арт-проект, у рамках якого відомі митці, аматори, юні майстри, громадські діячі, молодіжні рухи створюють унікальні роботи у формі Писанки, де кожна робота – це ідея, мрія та історія. Цього року він тривав із 1 по 27 квітня. 

Стартував фестиваль 1 квітня майстер-класом із виготовлення писанок-свічок з парафіну у Львівській свічковій мануфактурі. Тут усі охочі мали можливість ознайомитися з технологіями виготовлення та прикрашання писанок-свічок, а також власноруч їх виливати.

У Львівському музеї історії релігії спеціально до Фестивалю писанок учні школи № 62 під керівництвом художника-реставратора Оксани Гірняк першими взялись за розмальовування півметрових. Юні митці відобразили на писанці «львівський настрій», завжди хороший у любу пору року. Однак, це не єдина писанка, яка була у Музеї. Ще одну роботу «заховали» у підземеллі, щоб і тут панувала атмосфера Великодня.
У рамках фестивалю відбулися мистецькі та інтерактивні заходи, які охопили центральну частину міста Лева. Зокрема, на площі Ринок було презентовано «Галерею мистецьких Писанок», де  було презентовано більше півсотні мистецьких півметрових писанок, які були створені спеціально до фестивалю. 


У  Галереї писанок поряд  із експозицією діяла і Великодня арт-майстерня. Усі охочі, дорослі і діти, мали змогу взяти  участь у численних майстер-класах: зробити собі писанку і дізнатися про символізм в українській традиції писанкарства, виготовити весняні пташки та інші великодні обереги, задекорувати кошик для Великодньої паски, навчитися та повправлятися у яворівському розписі.
Головною сенсацією Галереї стала триметрова ткана писанка. Учні та викладачі Дитячої школи народних мистецтв (вул. Антоненка-Давидовича, 6) з восьми окремих фрагментів створили справжній шедевр. Долучилися і небайдужі до мистецтва львів'янки.  


Також рамках Фестивалю писанок у Львівській Cвічковій мануфактурі кримськотатарська художниця Азіза Карімова розмалювала півметровуписанку. В орнаментах писанки майстриня заклала побажання благополуччя, достатку, розквіту та єдності родини, побажання продовження роду. Художниця назвала свою роботу «Егрі дал», що в перекладі на українську означає «зігнута гілка». Орнаменти на писанці символізують родину.

Організатори: Компанія «Дік-Арт», за підтримки Львівської міської ради
Генеральний партнер свята: Львівська свічкова мануфактура


DikArt DikArt